budżet obywatelski

W pobliżu Twojego domu nie ma placu zabaw? A może jest, ale stary, zniszczony i nudny? Pobliskie przedszkole i szkoła potrzebują bezpiecznego miejsca do zabawy? Na szczęście istnieje Budżet obywatelski, który pomoże Ci to zmienić. Dzięki projektom, które każdy może zgłosić, to Ty możesz zostać inicjatorem powstania placu zabaw na osiedlu. Martwisz się brakiem doświadczenia? Nie przejmuj się, pomagamy w przygotowania takiego projektu i dzielimy się wszelkimi wskazówkami.

• Budżet Obywatelski — W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców!
• Plac zabaw na Twoim osiedlu — Pomysł na projekt w Budżecie Obywatelskim
• Zgłaszanie własnego pomysłu — Praktyczne wskazówki

Budżet Obywatelski — W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców!

Budżet Obywatelski to proces, w którym mieszkańcy danego obszaru mogą decydować o wydatkach gminy, w perspektywie kolejnego roku budżetowego. Działa on na prostej zasadzie. Każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł na realizację obiektu, który jest ogólnodostępny. Po weryfikacji następuje głosowanie, w którym mieszkańcy głosują na wybrane pomysły, które według nich są najlepsze. Projekty z największą liczbą głosów zostaną zrealizowane w kolejnym roku. Jeśli brakuje Ci czegoś w Twojej okolicy i czujesz, że inni mieszkańcy podzielają Twoją opinię — zostań inicjatorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Plac zabaw na Twoim osiedlu — Pomysł na projekt w Budżecie Obywatelskim

Wykorzystaj możliwości Budżetu Obywatelskiego do stworzenia miejsca rekreacyjnego w twojej okolicy. Ogólnodostępne place zabaw i siłownie plenerowe to cieszące się popularnością inicjatywy. Jeśli sądzisz, że bezpieczny plac zabaw na osiedlu, przedszkolu lub w szkole to dobry pomysł, rozważ zgłoszenie tego pomysłu. Twoja okolica może stać się lepszym miejscem, dzięki Twojemu zaangażowaniu. Oczywiście jako pomysłodawca nie musisz wiedzieć, jak poprowadzić ten proces. Chętnie pomożemy Ci zgłosić pomysł budowy bezpiecznego placu zabaw. Wykonamy projekt na plac zabaw z atestem wraz z dokładnym kosztorysem całej inwestycji.

Zgłaszanie własnego projektu — praktyczne wskazówki

Lepiej działać w grupie — Warto stworzyć małą grupę osób, z którymi będziesz współpracował. W grupie często powstaje więcej pomysłów, które można przedyskutować. Razem macie więcej kontaktów, którym przedstawicie później wasz pomysł. W grupie łatwiej też dokonać podziału pracy i możecie liczyć na wzajemną pomoc. Szukaj więc sąsiadów, znajomych lub innych zaangażowanych rodziców.

Zaplanuj od samego początku — Trzymaj się terminów, ponieważ są one kluczowym elementem. Planuj z wyprzedzeniem wszystkie kroki, aby mieć swobodę i nie stresować się upływem czasu.

Kontaktuj się z urzędem, pytaj i rozmawiaj — Masz pytanie? Zadzwoń do urzędu i upewnij się u źródła. Często dostaniesz konkretną informację na nurtujący Cię temat. Każdemu miastu zależy na dobrych i trafionych projektach, dlatego możesz liczyć na konkretną pomoc.

Jeśli chcesz, aby w Twojej okolicy powstał nowoczesny i bezpieczny plac zabaw, który zachwyci dzieci i rodziców — zapraszamy do kontaktu! Nasza firma pomoże Ci w przygotowaniu projektu, który zawiera wszystkie wytyczne i zmieści się w uzgodnionej kwocie.